Форум за дограма, врати, прозорци

pdonev
Нов
Регистриран: 09:30, 17 апр 2015

Съвет за стъклопакет

10:29, 17 апр 2015

Здравейте повече от година съм с дограма с 32 мм троен стъклопакет -
2 бели + 1 - четири сезонно стъкло.
Поставена е на дневна стая със северно изложение.
Консултанта при поръчката, невеж или безхаберен (а може би и двете),
много похвали четири сезонното стъкло, но не си направи труда да изясни, че подобно на слънчевите очила, то е с по-малка светлопропускливост и не е подходящо за северна стая, особено ако е по дълбока, като моята. Освен това, променя цветовете в помещението. Например лицата на хората добиват леко мъртвешки оттенък.
Всичко това разбира се едва ли ще бъде забелязано от повечето потребители, но аз не можах да свикна. Липсва ми свежата светлина.
Стъклопакета ще се сменя.
Въпросите ми са:
- Има ли смисъл да се преправя, като се смени третото 4-сезонно стъкло с К-стъкло или ще я изкалпазанят?
- Чета, че К-стъклата с твърдо покритие са по-светлопропускливи от тези с меко покритие. Как да съм сигурен, че ще ми монтират с твърдо покритие, по какво се различават?
- Понеже светлината ми е приоритет, но и топлината не е за пренебрегване, се двоумя дали да бъде 4+4+(4 с К стъкло)
или 5+(4 с К стъкло) - двоен стъклопакет 32мм с по-широк дистанционер.
Защото дори при бяло трето стъкло има загуба на светлина, но пък топлината...!
И така ако направя двоен стъклопакет 32мм 5+4, твърде широк ли е 23мм дистанционер. Защото чета, че голямото разстояние между стъклата води до циркулация на въздуха в стъклопакета и по-малка изолация.
Моля за съвети!