Форум за дограма, врати, прозорци

 
nikolov
Нов
Мнения: 1
Регистриран: 19:05, 20 яну 2015

Проблеми с фирма Ворошилов и дограма VEKA

22:07, 23 яну 2015

Много има изписано по темата за фирма" Ворошилов", затова аз няма да давам коментар , просто ще кача снимки, които съм направил на вече свършената от тях работа и ще ви разкажа накратко с какъв проблем се сблъсках аз. Може и да съм частен случай, може и да съм изключение, може и да съм Марко Тотев. Може.
Направих поръчка за троен стъклопакет, К стъкло, петкамерна дограма "VEKA" с обков " ROTO" и первази отвътре и отвън. Прозорците (крилата) ги поръчах с двуосно отваряне, защото така ме посъветваха от фирма ,от която съм поръчвал дограма преди. При двуосното отваряне на прозорците , имало повече точки на придърпване , и така се затваряли по плътно.
След един месец дойдоха трима майстори и започнаха демонтажа на старата дограма. Трябваше да махнат един простор, но се оказа, че имало по един флекс на две бригади и те в момента нямат флекс, та затова с един чук разкъртиха панела и ми подариха две дупки отстрани на прозорците, а трябваше само да се резнат едни железца и всичко щеше да е тип-топ

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759532.big

Започнаха монтажа на новата дограма, но за зла беда счупиха стъклопакета.

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759536.big

Извиниха се момчетата, прибраха си инструментите и казаха , че ще дойдат на другия ден с нов стъклопакет. Дойдоха на другия ден, надвечер и с бодри окуражавания "айде че ракията чака" свършиха всичко в съкратени срокове. Е , объркаха на две места К стъклото, сложиха го от външната страна, ама след кратък спор се съгласиха да свалят пакетите и да ги поставят правилно. Помолих ги преди да монтират пакетите да почистят стъклата от черния силикон, с който са обмазани, защото като се монтират вече няма достъп до крайния ръб на стъклото и черното се вижда отвътре, те уж се съгласиха , пообърсаха тук там, ама и доста пропуснаха. Монтираха външния перваз с винтове за дограмата, обаче под него не подложиха нищо и той така си и остана да стърчи и да се клати. Успокоиха ме, че няма страшно, няма да падне. Няма да падне, ама се люлее нагоре-надолу.

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759535.big


Дойде време да се разписвам на приемно-предавателния протокол. Да ама единия прозорец се отваря със стържене, и в едната и в другата посока. Стърже в горната част, стърже и в долната част. Отваря се, ама стърже. Казах им , че за мене това не е добре монтирана дограма и не искам да подпиша. Обясниха ми че в протокола има графа забележки , където ще впиша от какво съм недоволен и още на другия ден ще дойде човек от фирмата да оправи проблема. ГАРАНТИРАМЕ ! ЧЕСТНА ДУМА ! ОЩЕ УТРЕ ЩЕ ДОЙДЕ ЧОВЕК !
Подписах протокола и в графата забележки написах , че прозореца стърже при отваряне и затваряне и искам да се оправи.
Човека не дойде на другия ден, не дойде и на по другия. Въобще не дойде. След две седмици чакане се обадих в офиса , в който направих поръчката и обясних проблема. Жената любезно ме успокои , че няма страшно, щом съм написал забележката, ще я прочетат и ще пратят човек. Няма смисъл да правя рекламация, за да не се дублират нещата. Чаках още две седмици и пак се обадих. Пак същото, ще дойдат не се притеснявайте. Аха, ясно. Обидна работа. Повече не съм се обаждал, не ми се хабят нерви. Като се наканя, ще викна някой майстор от друга фирма да оправи нещата, ако може.
За да не мислите ,че това е злонамерен анонимен пост, отдолу съм поставил снимка на поръчката ми към фирма "Ворошилов"

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759528.big

Ето и някои снимки на дограмата , които може да ви ориентират за качеството на изработката.

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759530.big

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759537.big

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759538.big

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759539.big

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759540.big

http://kospidor.snimka.bg/other/voroshi ... 759541.big

Ако някога , някой от фирма "Ворошилов" прочете оня приемателно-предавателен протокол и забележката ми в него,и пратят човек, обещавам непременно да го отразя в този пост. Ако не е отразено, значи на никой от фирмата не му пука как са си свършили работата техните майстори.
Последна промяна от nikolov на 21:33, 01 май 2015, променено общо 10 пъти.
 
kpanchev
Нов
Мнения: 15
Регистриран: 16:53, 11 ное 2014

19:32, 11 фев 2015

като цяло доста грозни неща са направили колегите не е трябвало да подписваш портукола щом сте го подписали приемате монтажа. тези стъкло държатели ми се виждат сякаш са рязани там на място доста са назъбини но те се сменят много лесно и можете да си ги оправите и дограмата да заприлича на нова каквато е запретнатата част от гумата се оправя доста лесно, но както гледам как са оставили нешата това ми се струва че и пъкетите не са закамени старгането на крилото може да е от там лятото като се стопли може би ще имате доста проблеми с това крило ако не се погрижете за него

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост